Вівтарне братство

 «Співучасть у церковному богослужінні – це найголовніше джерело надприродного життя. Зв'язок, що лучить душу з Церквою, а через неї з Христом, проявляється найбільше у співучасті людини в церковних богослужіннях, а участь у них найбільше спричиняється до розвитку надприродного життя…» (Митр. Андрей Шептицький).
 Часто маємо можливість бачити як різні хлопці служать у храмі, зокрема в часі св. Літургії, у яскравому різноколірному одязі (дальматиках), допомагаючи у свій спосіб її проведенню в обрядовому плані. Хто вони такі насправді? Яка головна мета їхньої діяльності у вільний від уроків, домашніх справ час?
 Вівтарна Дружина (ВД) є молодіжною християнською спільнотою, котра має на меті плекати в собі правдиву побожність, любов до Господа нашого Ісуса Христа та Його святої Церкви, а також допомогти молодій людині віднайти своє покликання та місце у житті.
 Метою ВД передусім є:
  - Зорганізувати гідну й почесну сторожу Божественному Євхаристійному Цареві – Ісусові Христу
  - Віддати Богові вірну, повну пошани зразкову службу, допомагаючи Його єпископам і священикам у приношенні Святої Жертви Божественної Літургії та в усіх інших богослужбових і побожних чинностях
  - Плекати покликання до богопосвяченого та священичого стану. Збільшувати знання нашої віри, Божественної Літургії, історії Церкви
  - Розпалити в серцях вірних більшу побожність і посвяту через зразкове виконання обов'язків вівтарника та давати добрий приклад у щоденному житті.
 Тому, що Ісус Христос є головним Покровителем Вівтарної Дружини (при Василіянському Чині не раз теж і св. Йосафат), всі покликані визнавати Його за свого Господа та Спасителя, а Христову Церкву – за "Ковчег", в якому спільно спасаємось…
 Вівтарна Дружина має на меті не тільки освячення своїх членів, але й вплив на релігійне освідомлення як найширших кругів суспільності, тому займається такими справами, які ведуть до високої цілі: кожний вівтарник має бути насамперед взірцевим християнином. У вірі й житті триматися науки Католицької Церкви, приймати те, що Церква вчить, а відкидати все, що вона осуджує. При тому нехай ніколи не стидається як у приватному так і в публічному житті визнавати себе вірним сином Матері Церкви.
 Між собою хлопці намагаються жити у правдивій християнській любові. Молитися спільно за розквіт ВД, за потреби поодиноких учасників спільноти, а понад все – за недужих. Також стараються підтримувати дружні стосунки з іншими Товариствами – Вівтарними, Марійськими тощо, обмінюючись надбаннями і збагачуючись водночас духовно.


ПРИНЦИПИ ВІВТАРНИКА (МІНІСТРАНТА ПО-ІНШОМУ):

 1. Вівтарник любить Бога і для Його прослави взірцево виконує свої обов'язки.

 2. Вівтарник служить Христові в людях.

 3. Вівтарник перемагає свої вади і працює над виробленням свого характеру.

 4. Вівтарник розвиває в собі Боже життя.

 5. Вівтарник пізнає Літургію і нею живе.

 6. Вівтарник несе всюди правдиву радість.

 7. Вівтарник переживає Бога у пригоді.

 8. Вівтарник здобуває приятелів для Христа у праці і під час гри.

 9. Вівтарник пильний і сумлінний у навчанні та праці.

 10. Вівтарник молиться за Батьківщину і служить їй ретельною працею.


ЗАПОВІДІ ВІВТАРНИКА:

 1. Вівтарник служить Богові та Батьківщині, взірцево виконуючи свої обов’язки.

 2. Відзначається послухом стосовно:

  - родини,

  - священика,

  - провідника та тих, що головують;

  - під час Літургії – стосовно старшого, який був призначений для цього провідником чи священиком.

 3. Виконує служіння Христові у ближніх. Своєю поставою всюди приносить мир із радістю.

 4. Працює над своїм характером і чуває над чистотою власного серця.

 5. Через свою пильність та сумлінність стає добрим прикладом для всіх.

 6. Відзначається у чистоті мови, уникаючи сварок та суперечок.

 7. Подолує погані звички.

 8. Розвиває в собі Боже життя через молитву, реколекції (духовні науки), спільні подорожі тощо.

 9. У кожному вівтарникові бачить свого брата.

 10. Шанує природу і теж все, що його оточує, добачаючи в тому Божий дар.



***

УВАГА: Якщо б хтось мав намір поповнити ряди спільноти Вівтарної Дружини (коли батьки бажають бачити своїх дітей поруч Вівтаря на церковних богослужбах і якщо хочуть самі хлопці найперше!), прохання звертатися на запис до отця Михайла Романчука.